| alexcze2002 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor, am o placa AMD ASUS r7 250 1gb si totul mergea super pana acum, in luna ianuarie am reinstalat windowsul si acum am niste probleme cu ea.Cand o folosesc pentru gaming,in anumite momente,orice joc as juca,totul se face negru dintr-o data(eu aud ce se intampla in joc,si pare ca jocul sa ruleze) si dupa ma da pe desktop sau se transforma in infinite black screen...(jocul trebuie sa il inchid cu task manager altcumva nu am cum).Am intrat prin event viewer si am vazut asta:
Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered.
Am cautat pe google diferite modalitati ca sa rezolv problema dar nu am gasit,asa ca va rog, daca stiti cum as putea sa rezolv, sa lasati un mesajbig grin
Windowsul e 8.1 pro activat.
procesor a10-7850k
Multumesc!

7 răspunsuri:
| alexcze2002 explică:

EDIT: Se intampla extrem de des in ETS2
Se intampla ocazional in LOL, NFS:The Rivals
Se intampla rar in GTA V, CS:GO, Dying Light

| alexcze2002 explică:

EDIT2:Azi am jucat un meci de lol si bineinteles din nou aceeasi problema doar ca cursorul se misca foarte greu si auzeam un bipait tot timpul, alte sfaturi?

| Neajutorat a răspuns (pentru alexcze2002):

Atunci:schimba pasta termoconductoare, sterge-l de praf, reinstaleaza Windows-ul

| alexcze2002 explică (pentru Neajutorat):

Nu am cum sa schimb pasta termoconductoare sau sa-l sterg de praf, are 2 sigilii cu garantie, si inca e valabila.In legatura cu Winul, am upgradat la win10 si tot aia e.
P.S: Am intrat in registrii si am adaugat o valoare de 64bit la graphics card, cu valoarea 10 hexa...(nu mai stiu cum ii zice) si a disparut eroarea, dar acum am alta eroare care e:
The application (x, y) has been blocked to acces the graphics.(cam ceva de genul)

| alexcze2002 explică:

Am rezolvat cu TdrDelay 10 si TdrLevel 0, problema apare foarte rar acum.

| Neajutorat a răspuns:

Schimba driver-ul placii video! Funda?

| alexcze2002 explică (pentru Neajutorat):

Am schimbat driverul chiar si cu 2-3 versiuni mai vechi, tot aceeasi chestie.