| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor, am un buget de maxim 600 de lei si nu stiu ce smartphone sa imi cumpar, eu ma gandeam la Huawei p8 lite, Allview x3 soul lite, Asus zenfone go (zb500kl), Nokia 3 sau Huawei y3ii compact, spuneti-mi va rog care dintre ele este cel mai performant la capitolul procesor ( Cpu ) si gpu, am incercat sa ma informez dar nu am gasit prea multe informatii, daca aveti voi alte idei imi puteti spune, multumesc anticipat si promit ca o sa

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

De ce aceste modele?

Îți recomand să mărești puțin bugetul și să îți cumperi Xiaomi Redmi Note 4X: https://www.quickmobile.ro/......ram-167752
Este foarte bun pentru acest preț, se compară cu alte telefoane de 1000+ lei. Îl folosesc pe al meu de mai bine de 3 luni și este excelent, nu am avut probleme în niciun joc.
Chipset-ul SnapDragon 625 este unul din cele mai eficiente de pe piață și este și destul de puternic.

| MaoItsMe a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Cand am vazut acel snapdragon si adreno 506 am ramas uluit la pretul de 680 lei e incredibil, multumesc dar nu il voi cumpara de Quickmobile pentru ca pe eMAG e la reducere si e mai ieftin, oricum multumesc mult, tie iti voi da funda

| SilviaDulcik a răspuns (pentru MaoItsMe):

Nu este vândut de către eMag. Acelea la 680 lei sunt vândute ori de către quickmobile ori de către BMK, scrie chiar sub titlul produsului. Recomand totuși să cumperi direct de la quickmobile și mai ales modelul cu 32GB, mai târziu nu se știe, poate vei avea nevoie de acei GB în plus.

| MaoItsMe a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Stiu dar nu am gasit site-ul Bmk sa cumpar de acolo ca multi oameni spun ca Quickmobile nu e de incredere si chestii de genul si din cauza asta am spus eMAG pentru ca acolo au Bmk

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vrei performant sau vrei sa te tina? Daca vrei ceva durabil, Nokia 3 fara indoiala. Chiar sunt facute ca pe vremuri si astea noi. Din pacate 3-ul e slab ca hardware specs. Ti-as recomanda Xiaomi Mi 4A. Nu degeaba a vindut Xiaomi cateva milioane bune din modelul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P8 Lite cea mai buna alegere.

| seoproject a răspuns:

Huawei sunt foarte bune. Mai pune 100-200 si ia-ti un P9 Lite. Merita banii, e un telefon foarte bun.