| maramures a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.Calculatorul meu nu imi conecteaza stick-urile de memorie, imi da o eroare
"device not recognized. one of the usb devices attacehed to this computer has malfunction". Stick-urile se incalzesc
foarte tare si nu mai pot sa le folosesc (cineva mi-a zis ca pc-ul imi arde stick-urile). Tin sa precizez ca pot sa
conectez la porturile USB tastatura,, mouse-ul si camera web doar cu stick-urile de memorie am aceasta problema.
Nu stiu daca am folosit termeni corecti in exprimare (nu sunt un geniu in ale tehnologiei). Astept raspunsuri cat mai lamuritoare.

7 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Cel mai sigur problema este de la stick nu face contact calumea! sfatu meu este sa il scoti din carcasa sa lui si cand il bagi in port apesi pe clemele putin

| maramures explică (pentru itsoft):

Nu cred sa fie asta problema deoarece am incercat in toate cele 4 porturi usb cu 3 stick-uri diferite si in toate porturile am aceeasi problema.

| itsoft a răspuns (pentru maramures):

Pai man daca spui ca daca bagi o tastatura usb un mouse usb in porturile alea functioneaza? nu asa ai spus. daca nu schimba sistemu de operare nu stiu ce sa zic instaleaza drivarele usb de la placa de baza

| maramures explică (pentru itsoft):

Da functioneaza, tastatura, mouse, camera web. Driverele le-am dezinstalat si instalat din nou dar fara rezultat doar stick-urile de memorie nu imi merg.Nu am incercat treaba cu schimbarea SO, se poate sa nu fie conectat vreun cablu pe placa de baza bine?

| itsoft a răspuns (pentru maramures):

Depinde unde conectezi tu stickurile daca are port usb in fata cu siguranta cablu nu este conectat pe placa de baza!

| JustCosmin a răspuns:

Incearca asa: Pui stick-ul intr-un port USB,inchizi PC-ul si-l scoti din priza. Asa cum e el scos din priza,apesi pe butonul de pornire. Dupa asta,bagi inapoi PC-ul in priza si-l pornesti asa cu stick-ul in USB.

Daca asa nu merge, intri in Control Panel>Device Manager si da-i uninstall la toate porturile USB. Inchizi PC-ul si pui stick-ul intr-un port USB, dupa care il pornesti si o sa te atentioneze ca a gasit un nou driver. Acela fiind driverul de la stick-ul tau.
Sper sa te fi ajutat.

| maramures explică (pentru JustCosmin):

Am incerat ambele variante dar nu merge nici una, Ms