| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de răspuns urgent și cât mai sincer: acum patru zile am vărsat din greșeală câteva picături de cafea pe laptop dimineața fără să îmi dau seama.
Seara, când l-am deschis, s-a oprit după câteva minute de utilizare (bateria mai avea 37%). Am reușit să-l repornesc și totul mergea bine până ieri când am pus muzică. La un moment dat laptopul s-a blocat pe o notă și nu am mai avut control asupra tastelor. Din fericire a repornit automat și acum merge bine. Menționez că mirosul tastaturii s-a mai estompat.
Credeți că după ce se va evapora cafeaua va merge normal? Voi ce experiențe ați avut?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuia mers cu el si curatat la un service It daca nu te pricepi sa faci tu asta, adica vazut unde a cazut si ce a patat acolo in interior.
Daca a pornit inseamna ca nu a fost afectata de ex. placa de baza.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Atunci ce ar fi putut să fie afectat de am avut probleme?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu domnuwinking
daca merge zi mersi si aia e
daca e afectata tastatura o sa ai nevoie de una noua

| DarthNiger a răspuns:

Pai cat de multa cafea ai varsat? fiindca la inceput ai spus ca ai varsat cateva picaturi dar dupa aceea se intelege ca ai varsat mult mai multa, depinde si unde ai varsat.

| sayWhaaat a răspuns:

Asa mi-am stricat si eu tastatura la un laptop. La mine nu mai mergeau 80% din butoane si mi-am luat o tastatura separata, am bagat prin usb.

| Elelei a răspuns:

Apa din cafea se va evapora. Dar va ramane cafeaua si probabil si zahar lipicios care iti vor face probleme. Du-l la curatat.

| anonim_4396 explică (pentru Elelei):

Ciudat este că tastatura nu are nicio problemă.