| MoraruN a întrebat:

Am nevoie de un magazin autorizat din Ungaria/Romania/Moldova/Serbia care sa ofere calculatoae cu AMD Ryzen/Intel Core i3/i5/i7 generatia 6+ la preturi foarte bune! Nu imi recomandati Interlink/it-sh.ro, sincer nu vreau procesoare Intel de generatia a 4-a.

9 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns (pentru Salontanul):

I5 de gen 7 la 2.700 lei? Trezeste-te romane!
In banii astia faci nu Ryzen 5600x cu o super configuratie.

| Salontanul a răspuns (pentru Eugen80):

"Trezeste-te" sa-i spui cui te-a facut, needucatule! Invata sa te adresezi cuiva necunoscut si sa duci un dialog contradictoriu daca n-ai avut parte de cei 7 ani de acasa! Mai mult, eu nu te-am intrebat nimic! Tu n-ai facut sa ajuti, nimic. De ce n-ai dat tu un link? O faci doar ca sa te dai important. Da tu un link si apoi omul isi alege ce-i mai convenabil. Asta-i nesimtire!

| Eugen80 a răspuns (pentru Salontanul):

Linkul tau e o mizerie!

| flixbuster a răspuns:

Pe eMAG inca se vand gen 6+ de noi asa ca va fi cam greu sa le gasesti pe undeva la vreun magazin SH.

Zi si tu ce inseamna "preturi foarte bune" - cat ai vrea sa coste un i3? 1400 lei e bine?

https://www.emag.ro/......priceasc/c

| MoraruN explică (pentru flixbuster):

Salut! Nu vreau laptop. Treaba este ca de exemplu in US sau UK preturile sunt foarte bune la lucruri de genul pentru ca in primul rand aici Intel-urile costa mai mult, Intel nu este asa bun ca Ryzen si costa mai mult de cat trebuie si ca firmele au in general calculatoare cu Intel de generatia a 6-a, a 4-a, a 3-a si cand scapa de ele le dau la firme de genul Interlink si is fac upgrade.

| flixbuster a răspuns (pentru MoraruN):

Am inteles, vrei desktop cu CPU gen. 6+ (AMD sau Intel). Pana aici e bine.

Daca poti sa dai si exemplu de site UK/US unde ai gasit asa ceva la preturi pe care le consideri bune ar fi foarte ok - ar servi ca baza de comparatie pentru ce se gaseste pe site-urile din Romania.

Intrebarea in forma ei originala e destul de generica si dupa cum vezi inca nu ai primit vreun raspuns asa cum iti doreai in doua zile.

| Eugen80 a răspuns:

Ryzen este generatie noua si nu are rost sa-l compari cu generatia 6 la procesoare de 5-6 ani.