| Marius_Eduard_1998 a întrebat:

am nevoie urgent de ajutor ma jucam pe
calculator si deodata windowsu sa restartat ce e
normal ca mi sa mai intamplat dar deodat ecranu sa sa facut negru si se tot auzea sunetu ala cand deschizi pc tauitu ala si si numi aparea nimic am deschis carcasa si am scos cablu ce conecteaza harddrivul la pc si de atunci cand il deschid nu imu apare nimic si nu se mai aude nici sunetu ala am incercat si cu alt harddrive dar nimic deci va rog funda

Răspuns Câştigător
| MunteanuIoan a răspuns:

Probabil problema e memoria RAM. Cred ca e prafuita sau a iesit putin din slot. Incearca sa repui memoria in slot.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poți încerca și cu 1000 de harduri că numa de acolo nu-i problema că de la placa video.Deci schimb-o cu o alta și se va rezolva.
Cu hard-ul.Normal că nu se mai aude sunetul de pornire că tu deconectând hard-u ca românu windows-u ți-o intrat în MBR, iar pentru a buta trebuie să selectezi de pe ce să buteze și apoi enter.
Recomand un service de calculatoare asta ca să nu mai strci ceva prin Pc.Succes

| StefanKogut a răspuns:

In primul rand nu e normal ca Windows-ul sa se restarteze asa, de capul lui. Asta, de regula, inseamna un conflict si/sau eroare hardware. Cel mai simplu, este sa-l duci la un service si sa le explici celor de acolo care sunt simptomele. Iti recomand asta pentru ca inteleg ca nu ai experienta in privinta asta.