| PotatoMustDie a întrebat:

am niste casti CANYON CNR-HP2 la care mi s-a rupt cablul primcipal de la jack.

In fine, le-am desfacut si nu stiu cum sa le lipesc astfel incat sa se auda stereo daca ati inteles despre ce vorbesc. Cablul principal are 3 fire (rosu, galben, albastru) si la fiecare casca sunt cate sunt cate 2 fire (rosu si galben).

Deci, ma puteti ajuta cu aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| eaglewatch01 a răspuns:

Faci legaturile exact cum ai spus,culoare la culoare, cel albastru vezi si tu pe unde umbla, banuiesc ca ar trebui sa fie ceva masa, vezi pe unde ar putea fi locul lui.Dar parerea mea e ca mai bine cumperi alte casti, ptr.ca la grosimea firelor ma indoiesc ca o sa mai reziste mult.

| PotatoMustDie explică (pentru eaglewatch01):

Am rezolvat, mersi oricum!

Am consultat manualul de fizica la capitolul electricitate, se pare ca eu le legasem in serie... ma rog, s-a rezolvat!

5 răspunsuri:
| TaviMen a răspuns:

Dule la reparat! Nu te chinui. Mai ai garantie? Daca da atunci sti ce ai de face! Sa meri sa le repari! FUNDA?

| PotatoMustDie explică (pentru TaviMen):

Banuiesc ca tu esti altul care fuge dupa tricou si da raspunsuri in fuga!

| TaviMen a răspuns (pentru PotatoMustDie):

Ma pis pe tricou! nu mil trebuie dar am pus pariu cu unu ca daca rasp la 200 intrebari azi pana la 00:00 imi da 200 lei. Deci, ceaules

| PotatoMustDie explică (pentru TaviMen):

E cam acelasi lucru atata timp cat dai un raspuns "la misto" doar de dragul de a face raspunsuri!