| Roca_Valy_1971 a întrebat:

Am niste casti hama dinalea mari si au functionat vreo 5 luni si nu se mai aude casca stanga.
Le-am desfacut si nimic interensant doar 3 fire: 1auriu 1 albatru si 1rosu, am facut cateva teste cu aparatul de masura si totul facea contact bine sau asa cred eu, firul auriu cu cel rosu facea contact, rosu cu rosu facea contact, auriu cu auriu facea contact rosu cu albastru nu facea contact, auriu cu albastru facea contact si albastru cu albastru facea contact. Rosu- dreapta, Albastru- stanga.
Am incercat sa unesc rosu cu albastru si mergea dar nu se auzea corespunzator adica se auzea sunetul din dreapta la amandoua difuzoare. Va rog sa ma ajutati ca dau funda!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Invata sa masori, ca se pare ca degeaba ai aparat de masura!

| CPAElites a răspuns:

Schimba cablul.E clar ca pe undeva firelul albastru face contact cu cel rosu ( presupun ca la mufa jack.)

| Roca_Valy_1971 explică:

Castile au cablu de 6 metri! Cum ai vrea sa il desfac? Si stiu sa masor cu aparatul de masura ca tata e electrician!