| Radu506 a întrebat:

Am niste casti x-plode evo, si nu imi "merg". Windowsul nu vede castile, doar microfonul.
Ce as putea sa fac? Vreau sa mentionez ca am mai avut aceste casti, s-au stricat si au fost inlocuite. Si cand erau stricate am dezactivat USB-Ear headphones.
Multumesc mult.

1 răspuns:
| NumberZero a răspuns:

Si eu si fratele meu avem aceste casti.

Daca Windowsul nu le vede vrei sa zici ca nu auzi in ele? Daca da poate portul de iesire audio unde iti pui castile sunt stricate.

Poate, daca vezi altfel de dispozitive d iesire audio(ca boxele sau alte casti) incearca sa le selectezi si fa un test. Poate a confundat castile cu alte casti/boxe.

Poate nu ai bagat bine castile sau ai bagat microfonul in loc de casti.

Poate castile sunt date la volumul ZERO.

Sau ai dat sonorul de la PC pe ZERO.

O sa iti mai raspund o data daca gasesc cumva cum sa te ajut.