| Alin2017 a întrebat:

Am o combina muzicala si cand bag stick-ul apare o eroare No Device, ce trebuie sa fac?

17 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Stick defect, prea mare(decat suporta combina) neformatat sau formatat ntfs. Formateaza cu ajutorul unui pc in fat32 sau fat.

| Alin2017 explică (pentru nutepriveste21):

Este deja formatat in FAT32 si nu exista FAT sau NTFS, stick-ul are 4GB nu e chiar asa mare sa nu-l suporte, va rog veniti cu alte raspunsuri, poate sa fie problema de la combina din interior sau ce are?

| K0sti a răspuns:

Sa-l formatezi? Hai sa ne intrebam...

| Alin2017 explică (pentru K0sti):

Formatat in ce? Are doar FAT32

| K0sti a răspuns (pentru Alin2017):

Incearca si cu FAT! Pe altceva merge stick-ul ala?

| Alin2017 explică (pentru K0sti):

Nu are FAT, doar FAT32, si da merge pe pc, boxa portabila, tableta etc..., unde gasesc celelalte fat, ntfs?

| K0sti a răspuns (pentru Alin2017):

E nu are...are daca ai pricepere...
http://www.softpedia.com/......Tool.shtml

| Alin2017 explică (pentru K0sti):

Tot nu merge, apare eroarea,, Failed to format'' cand sa-l formatez cu programu asta

| K0sti a răspuns (pentru Alin2017):

Atunci are probleme stick-ul! Incearca cu asta: http://www.pny.com.tw/index.php?cls=2&mode=download

| Alin2017 explică (pentru K0sti):

Am formatat in FAT din Fat32 si acuma scrie No Play incol de No device, trebuie sa apas ceva?

| K0sti a răspuns (pentru Alin2017):

Cred ca nu! Incearca alt stick, fa probe, altfel nu ai cum sa te lamuresti! Fa-l din nou fat 32, mai incearca o data, etc.

| Alin2017 explică (pentru K0sti):

Zice sa apas 6+Usb(buton) apas, dar apare no play...

| K0sti a răspuns (pentru Alin2017):

Ti-am spus sa probezi alt stick, vorbesc singur ca televizorul?

| Alin2017 explică (pentru K0sti):

Am probat si cu alte stick-uri da tot asa, am sa o duc la reparat...

| K0sti a răspuns (pentru Alin2017):

Nu are ce sa-ti faca, o duci degeaba!

| Alin2017 explică (pentru K0sti):

Chiar nu pot sa-mi dau seama de ce nu merge si apare eroarea,, NO PLAY'', am formatat stick-ul in fat32, fat, am scos poze, videoclipuri si am lasat doar muzica nefiind bagata in folder, am apasat butonul 6+USB aici chiar nu stiu trebuie apasate deodata sau cum? (http://www.manualslib.com/......Ak270.html

| K0sti a răspuns (pentru Alin2017):

Nu stiu, incearca si asa si asa...