| Alex_Gabriel_1996 a întrebat:

Am o consolă xbox 360E. De 2 săptămâni nu mai pornește. Transformatorul îmi arată ledul portocaliu aprins, dar consola în sine nu pornește (nici din buton, nici din controller). Știe cineva de la ce ar putea fi problema?
Ofer fundă.

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Poate sa fie si alimentatorul. nu stiu, cineva specializat in electronica ar putea sa te ajute.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Dar cand mergea, ledul transformatorului ce culoare avea? Verde sau roșu? Posibil s-a ars transformatorul, uita te pe el sa vezi cîti volti si câti amperi are, si cumperi altul exact ca acesta.

| Alex_Gabriel_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Când mergea îmi apărea verde...doar când opream consola se făcea ledul portocaliu...niciodată nu mi-a apărut led roșu pe transformator.

| octav005 a răspuns:

Cred ca are vreo avarie. ceva

| Alex_Gabriel_1996 explică (pentru octav005):

Dar de la ce? Ce piesă ar putea fi stricată?

| Alex_Gabriel_1996 explică (pentru octav005):

Dar ce piesă ar putea fi stricată?

| octav005 a răspuns (pentru Alex_Gabriel_1996):

Poate sa fie si alimentatorul. nu stiu, cineva specializat in electronica ar putea sa te ajute.