| AndreiRadu00 a întrebat:

am o dilema ce sa aleg intre un pc de 1700 ron sau un xbox 360?
Sau cum este mai rentabil sa cumpar unitatea completa sau pe piese?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Eu nu as da banii pe un xbox360 pentru ca incet este inlocuit de xbox one si pe viitor nu o sa mai apara jocuri pentru el sau daca apar o sa fie facute in graba si o sa ai o groaza de erori.

La 1700 iti iei un playstation 4 sau xbox one si ai jocuri multi ani inainte dar problema e ca trebuie sa cumperi dai banii pe fiecare joc care costa de la 150 lei in sus.

sau mai pui ceva bani sa ai ~2500 lei si iti faci o configuratie cu care te poti juca 2-3 ani cam orice joc apare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 1700 lei iti recomand acest Xbox http://bit.ly/1Rmqxko Costa 759 lei, avantajul e ca il poti moda usor. Xbox One nu se poate moda deocamdata, iar jocurile costa foarte scump.
De restul banilor iti recomand acest laptop http://bit.ly/1OOiq1A
Personal exact asa am procedat si sunt extrem de multumit.

| cristian041997 a răspuns:

Pc-ul,acum depinde si ce componente are, si daca vrei sa il cumperi de la cineva cumperi unitate completa iar daca vrei unul nou comanzi piese(este mai ieftin)

| NegatIv3 a răspuns:

Salut.
- Calculatorul este bun pentru majoritatea jocurilor din ziua de astăzi ( Recomand să îl cumperi pe piese, dar mai ai nevoie de fonduri zic eu dacă vrei să te joci calumea nu în 20 FPS)
- Xbox 360 este și el foarte bun, dar au apărut deja jocurile de pe el și pe PC ( Acum dacă nu ai bani să îți iei un PC bun cumpără-ți un Xbox.

Sper că te-am ajutat.