| LordGames a întrebat:

Am o imprimanta Canon Pixma MP250 si daca incerc sa printez ceva nu imi raspunde. Folosesc Microsoft Ofiice 2010si cand dau imprimare imi arata Canon MP250. Dar imprimanta nu raspunde. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| mirciu1234 a răspuns:

Sall daca nu raspunde inseamna 5 lucruri :
1) Nu ai instalat bine programul de la imprimanta (nu neaparat nu l-ai instalat bine nu ai selectat programele potrivitr si eu am patit-o)
2)Ceva cabluri sunt scoasa sau stricate(ma indoiesc ca stricate)
3)Nu mai ai tus.
4)A intrat ceva in imprimanta si nu mai merge sa scoata din cauza acelui,, ceva"
5)Pixima(chestia acea galbena de sub cutiuta in care bagi tusul)s-a stricat.