| vladlove123 a întrebat:

am o imprimanta EPSON stylus office bx320fw care e extrem de buna, dar eu nu mai folosesc cartuse originale EPSON, ci cartuse combatibile, iar omul de pe printpro de unde le-am luat a zis ca nu sunt reincarcabile, si ca atunci cand se vor descarca imprimanta face ceva la cip sa nu mai fie recunoscut, dar daca eu incarc cartusele inainte sa imi apara eroarea ca cartusul nu mai are cerneala, imprimanta va recunoaste iarasi cartusele pline? Eu am mai scos cartusele azi de doua ori din imprimanta asa de curiozitate, si mi le-a recunoscut fara probleme.Eu vreau doar sa incarc cartusele negre (are 2) pentru ca cele color sunt full. acestea sunt cartusele:http://www.printpro.ro/epson-t1291-t1294/456-multipack-5 -cartuse-epson-t1291-2-3-4-compatibile.html

Dau fundita...

Răspuns Câştigător
| vladlove123 explică:

Cand ai pus o intrebare inseamna ca nu cunosti. Atunci de unde esti tu pregatit sa judeci? Eu am experimentat asta si stiu ca merge. Eu ti-am raspuns corect ca acel cartus care-l reancarci mai repede va mai merge putin si se va arde. Imprimanta calculeaza cu ajutorul chip-ului numarul de cartuse si apoi il va arde. Acelas lucru ti-au spus si cei de la firma aceea. Corect este "daca doi spun ca esti beat sa te duci la culcare". E o vorba romaneasca. In acest caz ar fi trebuit sa-mi multumesti, macar. N-ai facut-o ceea ce inseamna ca esti prost educat. Am auzit ca sunt multi "negri" la voi in oras. Si faptul ca folosesti cuvantul "bai" dovedeste acelasi lucru. Mai mult, limba romana este o nebuloasa totala pentru tine. Asa ca: "ignore"

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Minte! Nu da funda si i s-a mai raspuns.

| vladlove123 explică (pentru Salontanul):

Bai... nu am fost pe TPU, dar nici daca a-i fi raspuns corect nu te-asi fi dat funda..Eu cred ca la toate raspunsurile am dat funda. nu tie oricum ai spam deja de la TPU.

| vladlove123 explică (pentru vladlove123):

Cand ai pus o intrebare inseamna ca nu cunosti. Atunci de unde esti tu pregatit sa judeci? Eu am experimentat asta si stiu ca merge. Eu ti-am raspuns corect ca acel cartus care-l reancarci mai repede va mai merge putin si se va arde. Imprimanta calculeaza cu ajutorul chip-ului numarul de cartuse si apoi il va arde. Acelas lucru ti-au spus si cei de la firma aceea. Corect este "daca doi spun ca esti beat sa te duci la culcare". E o vorba romaneasca. In acest caz ar fi trebuit sa-mi multumesti, macar. N-ai facut-o ceea ce inseamna ca esti prost educat. Am auzit ca sunt multi "negri" la voi in oras. Si faptul ca folosesti cuvantul "bai" dovedeste acelasi lucru. Mai mult, limba romana este o nebuloasa totala pentru tine. Asa ca: "ignore"