| adiher11 a întrebat:

am o intreabare
La bateriile externe la ce ajuta Voltajul de iesire si amperul de iesire? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La incarcarea acumulatorului dispozitivului.

| sierra1 a răspuns:

"la ce ajuta Voltajul de iesire" - să știi ce consumator conectezi

"la ce ajuta... amperul de iesire?" - să știi cât timp "duce" un consumator

| NuStiuCeNumeSaPunSoro a răspuns:

Voltajul ( V ) trebuie sa fie acelasi cu cel de pe incarcatorul original +- 0.1v, in timp ce amperajul ( A sau uneori I ), trebuie sa fie MINIM cel de pe incarcatorul original, fiindca el isi ia cat are nevoie, ceea ce nu se aplica la voltaj.