| FleshUl a întrebat:

Am o intrebare: a schimat cineva pana acum procesorul la un telefon? Am un A5 2016(un telefon in opinia mea foarte bun) si nu as vrea sa il schimb, decat sa reinnoiesc piesele! Cine a mai schimbat si cat l-a costat! Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Nu se schimba, e integrat in motherboard. poti sa renunti la ideea de upgrade la telefon.

| IMihaitza a răspuns:

Telefoanele nu au optiune de upgrade ca un pc, toate piesele sunt lipite pe placa de baza nu pot fi schimbate cu alte mai performante, in plus unde ai vazut tu, rami pentru telefon si procesoare.

| gelu1970 a răspuns:

Ca sa faci upgrade nu.
Ca sa il substituiesti cu unul identic da. Insa e nevoie de o masina ce face acest lucru. Manual nu e indicat.