| DavidAntonio a întrebat:

Am o intrebare acesta memorie ram ( https://www.pcgarage.ro/memorii/zeppelin/4gb-ddr3-1600mh z-bulk/ ) este cl9 sau cl11?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

CL cit o setezi... daca nu e stabila in CL9 cu voltajul default, poti sa ii dai un pic de voltaj in plus. Oricum, nu cred ca cumperi o astfel de memorie pentru un system cu Ryzen si integrata sau pentru unul la care intentionezi sa faci overclock...

| DavidAntonio explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu il pun pe un sistem mai mult pentru office

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DavidAntonio):

In cazul asta nu ar trebui sa te doara capul prea tare legat de astfel de detalii. Lasa totul pe default, fa un test-doua de stabilitate, si sanatate. Te intereseaza sa fie cit mai stabil, nu sa storci 2, 3746% performanta in plus...