| Popa482 a întrebat:

Salut, TPU! Am o întrebare: am făcut la eMag o comandă de produse vândute și livrate de ei din 21.04. Problema e că, în aplicație apare că fiind "Comandă plasată", ieri am primit, în aplicație AWB-ul curierului, dar comanda a rămas tot la stadiul de plasată...la fel și pe site-ul celor de la Same-day, însă mai jos îmi apare că a ajuns la sediul din județ încă de ieri, dar nu am primit niciun semn că vine. A mai întâmpinat cineva astfel de probleme, ar trebui să refac comanda?

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Asa am patit si eu, dar stai linistit ca pana la urma tot o sa vina.
Eu am patit ca coletul a ajuns in depozitul din judet, si a fost livrat peste 2-3saptamani.Poti sa suni la ei, si sa le zici ca ai un colet.Sa le spui ca doresti ca coletul sa fie livrat cat mai repede posibil.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa refaci tu nimic, ca se dubelaza comanda.
Este doar o problema in sistemul lor, cineva a uitat sa ruleze sistemul roi sa treaca la faza a doua a operatiei, ori este un glitch in sistemul lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a ajuns ieri, o să ți-o livreze luni.

| Catrice a răspuns:

Lasă oamenii sa se odihnească în weekend.

| Popa482 explică (pentru Catrice):

Cât timp au program de lucru, n-am ce să le fac happy

| Feri5 a răspuns:

Da, asta am avut și eu și tot de la eMAG. Uneori nu pune chiar corect statusul livrării, dar tot vine acasă, pentru că îți dă curierul un mesaj și te anunță dacă vine azi.