| DatYoGurl007 a întrebat:

Salut tpu.Am o intrebare.Am o tableta noriel kids pad si vreau sa o conectez la ruter-ul meu, adica la internet.Cand pun parola zice eroare de autentificare.Am resetat parola si tot nu merge.Cineva stie cum sa rezolv problema?

5 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Password-ul îl găsești scris pe modem. (mai ales dacă l-ai resetat)

| DatYoGurl007 explică (pentru NGheorghe):

Nope,nu gasesc nicio parola pe modem

| NGheorghe a răspuns:

Te conectezi prin cablu la ceea ce te conectezi tu (router sau modem) și în browser în loc de tpu.ro scrii: 162.198.0.1 apoi trebuie să îți apară o pagina a modemului în care trebuie să te loghezi cu USER și parola "user" (sau admin și parola tot admin) apoi... te descurci... intri unde crezi ca trebuie și pui o parola ce îți place și apoi tot cu acea parolă te conectezi prin wifi.

| DatYoGurl007 explică (pentru NGheorghe):

Stiu toate astea.cum am zis sus, am resetat parola, deci sunt logata pe cont.treaba e de eroarea aia cand ma conectez la internet

| NGheorghe a răspuns (pentru DatYoGurl007):

Esti "logată pe cont"! Pe care cont? Pe TPU?