| Tpufan123 a întrebat:

Am un iPhone 7 blocat in icloud, persoana de la care l-am cumparat mi-a zis ca il da pentru ca si-a uitat contul evident. Eu l-am luat pentru piese dar nu mai am acum nevoie de el, intrebarea e: pot face ceva sa il readuc la viata, e vreun glitch, ceva sa il activez daca tot am dat banii pe el?

11 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Si eu mi-am uitat parola de mai multe ori de iCloud, dar se reseteaza foarte usor.
Ma indoiesc ca cel de la care ai luat telefonul a uitat parola de la e-mail si numarul de telefon simultan cu parola de la Icloud.
Deci este furat.

| Tpufan123 explică (pentru xerxes1):

Logic ca nu ai cum sa ii uit contul si culmea, tel sa fie in activation lock, desi un prieten de-ai mei si-a uitat parola de la cloud si id-ul, pentru ca el nu le folosea des ca sa le tina minte, doar ca nu stiu ce sa fac cu el acum ca nu imi mai trebuie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista bypass de icloud happy
la service doar sa iti schimbe logic board`u, ceea ce cred ca o sa te coste happy
daca nu l-a furat ala, sigur poate afla parola, are mailu, da am uitat parola, si ii vine pe mail, simplu.
asta daca nu e furat happy
oricum, 0 sanse sa il deblochezi fara parola, indiferent de ios happy

| Tpufan123 explică (pentru anonim_4396):

Mai, el e in activation lock gen e resetat dar trebuie sa ma autentific cu contul anterior, si cum nu il am ma gandesc sa ii fac ceva daca tot l-am luat pentru piese...

| Tpufan123 explică (pentru anonim_4396):

Si m-am uitat pe ytb la activari cu imei care costa 130/160 lei, la glitch uri in incercari, si am primit email ca gen tel e compatibil sa il deblochez cu emai, sa astept raspuns?

| DOOOPX a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=ZdhzPLQhWa0
Incearca aceasta metoda, daca nu merge altfel nu ai cum dul la un service deoarece nu e scump.

Succes!

| Tpufan123 explică (pentru DOOOPX):

Aproape perfect, doar ca nu are autentificare cu doi factori, stii sigur ca se poate iesii din situatia asta cu icloud blocat? Sunt pe ganduri rau cu asa ceva!

| DOOOPX a răspuns (pentru Tpufan123):

Da erau mai multe metode dar nu merge la oricare dar la iphone 7 trebuie sa mearga mai cauta niste metode pe Youtube.

| Tpufan123 explică (pentru DOOOPX):

Da, eram in depresie laughing) am vazut ca a pus unu pe ytb acu 7 ore cum sa faci bypass la icloud ios 12 si 12.1 parca, la iphone x, ma uit maine, sau il dau la service ca m-a luat de cap?

| Clyio a răspuns:

Nu prea cred ca poți să-l deblochezi, eu am avut iPhone 6s, si n-am putut să-l deblochez fără icloud, dar totuși incearca sa te duci la specialiști specializați în telefoane, cred ca te vor ajuta totuși cu ceva! Succes!

| Tpufan123 explică (pentru Clyio):

Persoana de la care l-am luat mi-a zis ca lor in oras i-a cerut la un service 140 lei sa il repare, iar la mine am intrebat un baiat de repara si mi-a zis ca nu il mai repara nimeni, acum nu stiu ce sa zic...