| Ene_Codrut_Stefanut_1993 a întrebat:

Am o întrebare. Am un sistem Dell t5400 și am niște probleme cu reinstalează Windowsului. Am apăsat f12 sa întru în acel meniu și am selectat usb device și mi.a dat o eroare și mi.a pornit Windows-ul normal. Am instalat Windows-ul pe un stick cu aplicația rufus. Am activat și USB controller din bios. Cred ca este problema la portul USB as dori și eu o părere

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca alt stick/port, fa-l legacy/uefi, atat gpt cat si mbr (preferabil gpt). Vezi daca functioneaza oricare din ele. Chiar daca apesi F12 vezi sa fie stick-ul first boot device.

| Ene_Codrut_Stefanut_1993 explică (pentru CM7YRE):

Asta am vazut si eu la mine este ultimul.

| Ene_Codrut_Stefanut_1993 explică (pentru CM7YRE):

Cred ca este ceva din bios.In bios am activat chestia aia cu usb device si nu a mers.