| Anonimous777 a întrebat:

Am un telefon Galaxy S4 i9505 si am facut root si i-am schimbat softul 5.0.1 in 4.4.2. L-am resetat din fabrica si mi-a dat android actual(nu asta e problema). Daca ii schimb softul cu odin am sanse sa ramana in logo?(cand i-am facut root prima data a ramas in logo dupa un restart a pornit, dar dupa 10 minute). Daca nu stiti nu raspundeti va rog deoarece nu e un telefon de 3 lei e 12 milioane si nu le faci de ici de colo. Am muncit mult pentru el. Multumesc, dau si funda.

2 răspunsuri:
| Credor a răspuns:

Poti strica telefonul daca il rootezi!? Raspunsul simpul, scurt si general este: NU.
Asta inseamna ca in procesul de rootare sunt sanse minime sa strici ceva sau, daca totusi nu faci ceva cum trebuie si ceva nu merge bine, stricaciunile sunt, in general, la nivel software si se pot remedia destul de rapid si fara probleme.

| Credor a răspuns (pentru Credor):

Da nu cred ca merita sa ii pui soft odin!