| AlexBoy88 a întrebat:

Am vrut sa instalez Windows 7 Piratat pe Calculator.
Cand Ajunge la instalare merge pana la 100%
Dar dupa aia isi da restart si o ia de la capat cu instalarea.
Am mai instalat odata la fel si a mers dar acum nu mai vrea.
Ce are de nu merge (explicati)

Răspuns Câştigător
| yourcrys a răspuns:

De fiecre daca cand se restarteaza o sa iti scrie Prees any key to boot from CD.Atunci nu apasa nici o tasta deoarece instalarea se reia, lasa-l asa.Nu faci altceva decat sa executi intruna continutul CD-ului. Funda?

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

O ia de la capat daca tu dai press any key cand se restarteaza. dar el trebuie lasat. daca esti atent, el te avertizeaza ca se poate restarta in timpul instalarii de cateva ori. da-i pace pana se termina si iti apare desktopul cu fundalul specific windows.

| vladelvis a răspuns:

Unitatea optica cred ca ar fi problema, incearca cu alta!

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Dupa ce incarca fiserele 100% si se restarteaza, lasa-l asa nu mai atinge nici o tasta sa vezi cum o sa mearga.

| Glavan_Ana_1999 a răspuns:

Nu poti sa iti instalezi singur Windows 7....pe el nu il poti instala prin internet.

| Andy2013 a răspuns (pentru Glavan_Ana_1999):

Hai ca esti si proasta si analfabeta!

| Andy2013 a răspuns (pentru Glavan_Ana_1999):

Stiu cauza problemei, cand calculatorul tau se aprinde este setat sa booteze de pe un stick usb/cd daca exista un stick/usb in calculator, intra acolo la boot options sau cum s-o numii si schimba primul lucru care ti-l booteaza.

| Rosu_Liviu_1971 a răspuns (pentru Andy2013):

Tu meritai funda, multumesc mult! big grin