| NoNamemartes a întrebat:

am o intrebare, cablu de internet l-am bagat in calculator si prind doar la calculator net si cele 2 cabluri le-am bagat in wirelless imi arata ca sus pe telefon ca sunt conectat la net si intr-adevar sunt conectat la net dar nu prind net daca intelegeti. Deci unde trebui sa bag cablul de internet sa prind si la pc si la telefon ca pana acum nu mai stiu cum am avut ca am facut curat in camera si le-am scos pe toate.

Răspuns Câştigător
| ArmywCode a răspuns:

Cablul de net din perete in bagi in router in portul Ethernet si dupa tragi un cablu din portul 2 in calculator. Wifi-ul ti-l setezi din router. De ex. ai panel-ul 192.168.0.1 (la tine poate fi diferit). Ca sa vezi ce ipv4 ai intri asa: Start> control panel> Network and internet > Network and sharing center > Local Area Network > Properties > ipv4 si intri pe el cu browserul.

1 răspuns:
| IoanWild a răspuns:

Salut! Cablul principal trebuie pus la wireless. Iar din wireless bagi la pc. Bafta