| Cerbul47 a întrebat:

am o intrebare, care telefon este mai performant din toate punctele de vedere(procesor,grafică,sonor ecran, camere, etc) Samsung S9+ sau P30 (parerea voastră)?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://www.gadgetsnow.com/......xy-S9-Plus
stocare + P30
camera + P30
baterie + P30
Processor = SAMSUNG GALAXY S9 PLUS
Operating System + P30
Waterproof=SAMSUNG GALAXY S9 PLUS
Display Type =SAMSUNG GALAXY S9 PLUS
Screen Resolution =SAMSUNG GALAXY S9 PLUS
Image Resolution + P30
Capacity baterie =+ P30

in concluzie nu vor fii diferente mari in utilizarea zilnica dar P30 este foarte bun la facut poze mai ales P30 pro este nr1

| Cerbul47 explică (pentru RAY):

Ce părere ai de modul performanta la Huawei cică ar fi ca un oc pentru componente si ar scoate un rezultat mai bun decat s9+?

| RAY a răspuns (pentru Cerbul47):

Am auzit de asta aseara in acel video, o părere foarte bune, au copiat Microsoft, dar si asa s10 era superior

| Cerbul47 explică (pentru RAY):

La versiunea noua antutu (v8) cică cu performanta on ii peste s10 plus cu putin(am incercat cu nova 5t are acelasi procesor si placa grafică ca p30)?

| Cerbul47 explică (pentru RAY):

Si cu amprenta pe ecran mai functioneaza daca am folie sticla sau silicon?

| RAY a răspuns (pentru Cerbul47):

Da

| Cerbul47 explică (pentru RAY):

O ultima intrebare, pana la cat are zoom camera?

| RAY a răspuns (pentru Cerbul47):

HUAWEI P30 Pro cu zoom de 50x

daca vrei mai putem vb despre tehnologie aici https://discord.gg/38aj53

| Cerbul47 explică (pentru RAY):

Ma refeream la p30(a expirat invitatia)

| RAY a răspuns (pentru Cerbul47):

Https://discord.gg/4hcxEAc

here are also a 20Mp super-wide-angle (16mm-equivalent) camera and a stabilized tele-camera that uses folded optics to achieve a 5x optical zoom factor (125mm equivalent).

zoom 5x are https://www.dxomark.com/huawei-p30-pro-camera-review/

| RAY a răspuns (pentru Cerbul47):

Noua serie Huawei P30 vine complet echipată cu obiectiv SuperZoom în șasiu ultra subțire. Prin noul design al periscopului, P30 acceptă capacitatea de mărire de înaltă fidelitate a zoomului optic 5X, zoom-ului hibrid 10X și zoom până la 50X. 2019

15 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Fiecare telefon este bun in aria lui, si eu as alege P30 Pro oricand, pentru baterie, pentru camera si design.

| Cerbul47 explică (pentru Frank51):

Da de p30 ce zici fata de s9 plus?

| Andreianonimul20001 a răspuns:

Samsung galaxy S9+