| T4zu a întrebat:

Am o intrebare, de curand mi-am adus cartusele de la imprimanta de la service, am fost sa le fac plinul, insa acum nu imi mai cunoaste cartusul negru, si cantitatea de cerneala.
Am un HP Deskjet 4645, all in one.
Sfaturi, pareri? Multumesc, funda!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Altul! Nu ai ce face. Poti sa incerci asta: http://dan-blog.ro/......-4645.html
Dar nu-ti garantez ca va merge.

| T4zu explică (pentru Salontanul):

Am incercat, char prima data, dar nimic sad

| Salontanul a răspuns (pentru T4zu):

Se intampla! Rar, este adevarat dar se intampla ca sa se strice cipul cartusului de la prima golire. De aia este bine sa le umpli mai des fara sa le lasi sa se goleasca. Cred ca este 50-60 lei un asemenea cartus. Pe viitor sa-ti fie invatare de minte. Cand cumperi o imprimanta sa cumperi una cu cartuse resetabile. De obicei astea sunt cu 4, 5 sau 6 cartuse.
Eu cand imi cumpar imprimanta caut intai ce cartuse resetabil exista, apoi caut imprimanta careia i se potriveste si o cumpar. Dupa care cumpar un set de cartuse resetabile si ani de zile ma doare in spit.
http://www.cartuseria.ro/cartuse-reincarcabile-inkjet/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumpăra ti altă imprimanta.

| K0sti a răspuns:

Cantitatea de cerneala nu o mai recunoaste decat cand cumperi cartus nou, nu ati mai invatat asta?
Daca nu-ti mai recunoaste cartusul...ghinion, boala lor!

| T4zu explică (pentru K0sti):

De invatat, se invata, dar am auzit si de alte metode. Clar ca un tus de imprimanta nu se bazeaza, de exemplu, pe sistemul plutei dintr-un rezervor si pe un circuit, care ar trebui sa trimita impulsuri catre softul imprimantei, care la urma urmei, sa aproximeze nivelul din cartus. Eu ma gandeam ca pot sa fac ceva sa resetez acea informatie, sa apara cum ca sunt pline (cum este acum), dupa care sa faca aproximatiile iar.
E culmea, ca nu-l recunoaste, dar il foloseste, normal happy.
Daca mai ai ceva idei, liber la discutii happy

| K0sti a răspuns (pentru T4zu):

Treci aici sa vorbim: http://www.epasystems.ro/asistenta-it-online/