| whatisthis19 a întrebat:

TPU am o întrebare, de exemplu dacă stai in Germania si suni in Romania apare numar de Germania sau un numar nealocat din Romania?

Răspuns Câştigător
| kevin9 a răspuns:

In general apare numar de Germania. Dar mai sunt unele companii precum lebara/lyca prin care suni mai intai la o centrala in RO, iar centrala iti redirectioneaza apelul cu nr de RO. Funda

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca suni de pe un numar fix sau o cartela sim germana apare numar de Germania.

| LPCTSTR a răspuns:

Unele telefoane spun ca-i Germania, altele spun necunoscut, depinde de telefon, model si implementarile producatorului.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Bineinteles ca apare numarul de Germania, pentru ca traim in perioada telefoanelor destepte.
Doar daca nu faci sa fie numarul ascuns, si atunci, persoanei pe care o suni ii apare numar ascuns.
Altfel, arata numarul care apeleaza.

| Andreimny a răspuns:

Apare numar de Germania@happy