| sk8terionutz a întrebat:

Am o intrebare, De fiecare data cand imi deschid laptopul imi apare un notepad la inceput si in el scrie :

[. ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll ,-21787

Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Acel fișier.ini este un fișier de configurație ce are un autostart creat în msconfig(win flag+R=>run; scrii acolo msconfig/enter) de ceva sau de o aplicație malware.Ca să elimini problema dezactivează pornirea automata a acelui fișier din msconfig.Succes

| sk8terionutz explică (pentru DeyCj):

Pai cum fac asta. Adica nu ma descurc acolo in startup. Daca ai skype adauga : ionutz.adam

| al3xander a răspuns:

Http://www.trickyways.com/......dll-21787/
trebuie sa stergi un fisier din folder-ul "Start-up", mai exact "desktop.ini"

| miTzuliK93 a răspuns:

1. Ai putea intra aici si sa apesi pe butonul "Fix it". Ti se va descarca un program pe care-l tu rulezi pe PC-ul tau.

http://support.microsoft.com/kb/330132/ro

2. De-asemenea, in acelasi link, ai si o metoda clasica, de cautat / gasit / sters, si chiar si in romana. Ma bucur ca am scapat sa-ti scriu o droaie. Incearca-le! In mod normal trebuie sa functioneze.