| Cristian_Mihai_1994 a întrebat:

.. am o intrebare; decurand am cumparat un laptop si am o mica nelamurire, nu pot juca aproape nici-un joc pe el
avand urmatoarea configuratie: cpu: 2.66 gh quadcore, 4g ram si gpu 1541 mb...
care ar fi buba? sau sa ma lamureasca cineva!

15 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Vezi ce placa video e? Daca nu e dedicata degeaba are 1, 5 Gb.

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru mentholinks):

"internal" scrie... pai si memoria ei fizica care ar putea fi?

| sltlp a răspuns:

Ce laptop e mai precis. Detaliile oferite de tine sunt inutile(fara sa te superi).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai spus ca nu poti juca aproape niciun joc, deci unele merg. Poate jocurile care incerci sa le joci trebuie instalate corect, cu key seriale. Nu ai spus in ce fel nu poti juca jocuriel, ce anume nu merge cand joci un joc?

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru anonim_4396):

Daca nici gta san andreas nu pot juca bine la rezolutia maxica, imi merge greu...
se vede asa "ingatuit"

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru sltlp):

Un Acer x553m

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

Updateaza driverul video.Descarci driver booster si scanezi cu el.Ar fi bine sa updatezi tot ce gaseste invechit. Odata updatat driverul video poti alege rezolutia cu care sa joci un joc.Toate jocurile cer o anumita rezolutie la laptop sau pc. Incearca.

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru anonim_4396):

Driverul mi la actualizat Windows=ul... dar mai incerc odata

| sltlp a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

E cu cpu celeron, asa ca normal sa nu iti mearga san andreas cu detalii ridicate. E laptop de multimedia, internet etc, nu de jocuri.
Singurul sfat: incearca un update la driver inte hd.

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru sltlp):

Aici te contra zic, este procesor Intel Pentium n3540 de 2.66 ghz quadcore + ca driverul Intel hd este actualizat la ultima versiune

| mentholinks a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

Pai da, nu e dedicata. Din cauza asta nu-ti merg jocuri.

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru mentholinks):

Si nu pot sa-i fac nimic in privinta asta?

| mentholinks a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

Nu.

| sltlp a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

Tot aia e, tot o rabla de procesor e. Adica da, se presupune ca e mai performant decat un celeron, dar nu e mare diferenta.
SI degeaba e quadcore, zic si eu. Stii ca i5 e dual-core pa laptop?
Oricum, nu ai ce sa ii faci, atat poate el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Ah,daca este Intel Celeron, sunt cele mai slabe procesoare.Totusi ar putea instala ceva sa vada cumse ridica procesorul in jocuri, nu de alta dar poate arde ceva prin el.