| daniel2134 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare la voi mai priceputi cu pc-urile, la un amd ryzen 5 3400g cu placa integrata vega 11, ce placa video s-ar potrivi? In principiu stiu ca orice placa video ar fi ok, din ce stiu eu, acum vreau si sfaturile voastre. Niste recomandari eventual. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Povestitorul98 a răspuns:

Este vorba despre laptop sau PC?

| daniel2134 explică (pentru Povestitorul98):

Pc

| Povestitorul98 a răspuns (pentru daniel2134):

Atunci stai linistit si alege ce placa video dorești, singurele tale griji ar trebui sa fie sursa, deoarece sunt placi video care necesita alimentare suplimentara, iar daca sursa nu indeplineste capacitatea necesara, atunci placa video nu va functiona in parametri normali, ori nu iti va porni, ori nu va merge la capacitatea maxima.