| qVlad12 a întrebat:

Am o intrebare legata de cheia de la windows. Am vazut pe internet ca sunt numeroase chei, dar suspicios este ca sunt "gratuite". Chiar merg? Se intampla ceva daca le bag? Mi-e putin frica sa nu se intample ceva rau big grin

Răspuns Câştigător
| hacktek a răspuns:

Daca introduci un key care merge... nu este nicio problema, asta este, l-ai luat, l-ai luat big grin

Insa unde ai vazut tu aceste numeroase "chei"? Ca cele mai multe pe care le vezi pe internet nu sunt valide sau sunt folosite. Poate doar cele piratatewinking

| DoarBogdan a răspuns (pentru qVlad12):

Nu este problema. Numai ca nu ma astept sa mearga.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

N-are ce să se întâmple.În cel mai rău caz o să primeşti un mesaj cum că copia de Windows a fost deja activată folosind acea cheie(care e de fapt seria licenţei Microsoft Windows).

| Wr3nch a răspuns:

La Windows 10 nu iti trebuie cheie si merge bine si fara sa fie activat. Daca nu ai un pc mai vechi de cativa ani nu are rost sa te incurci cu 7 sau 8. Cat priveste cheile, alea sunt relicve de vremea cand puteai face manevere, care inca merg pentru un OS vechi dar depasit din toate punctele de vedere.

| PainTech a răspuns:

Nu se intampla nimic daca nu merge, dar sincer la Windows 10 tot ce trebuie sa faci e sa schimbi serverul KMS din consola.

Cu 5 comenzi ai terminat si ai Windows activat permanent.

| hacktek a răspuns:

Ba da, cele de Windows 10 sunt date gratuit de către Microsoft.
Sunt pentru instalare şi folosire timp de 30 de zile.
Atenţie, nu confundaţi serial-key-ul cu Activarea (intrarea în legalitate) a Windows 10. Sunt două chestii distincte şi diferite.