| Georgyana98 a întrebat:

Am o întrebare legată de pagina mea de Facebook. Cum să schimb ceea ce scrie sub numele paginii, de exemplu la cântăreți le scrie,, Artist,,. Cum pot schimba ce scrie acolo? Mulțumesc, dau fundiță!

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Nu poti schimba o pagina de persoana in una de vedeta. Trebuie sa creezi alt cont pentru asta.
Un astfel de cont se creeaza din pagina de intrare de la Facebook unde in loc de "Inscrie-te" care e scris mare pe fond verde, dai click pe "Creeaza o pagina pentru o celebritate, o formație sau o companie." care e scris mai mic.
Mai poti face asta si din contul tau Facebook dand click pe "Creeaza o pagina". In acest caz contul de vedeta va fi asociat contului tau de persoana.
Pe acest tip de cont nu poti sa adaugi prieteni. Poti avea doar fani care te urmaresc.