| bonico a întrebat:

Salut TPU,
Am o intrebare legata de un downgrade de la windows 10 la windows 7 pe un laptop Toshiba Satellite S50-B-142. Intrucat laptopul l-am luat (acum 3 luni) cu windows 10 nu exista posibilitatea de downgrade din setari.
Am intrat in setari la recuperare, am modificat in bios in advanced safe boot - am pus disable, apoi in advanced am modifcat din uefi in csm mode, la secventa de boot i-am dat usb, am salvat parametrii, dar cand dau sa bootez de pe usb imi da o eroare 0xc0000001 si mesaj de win boot proper.
M-ati putea ajuta in privinta asta cu un sfat?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Atata timp cat l-ai luat cu Windows 10, nu ai cum sa treci la o varianta mai mica, indiferent ce faci. Ca sa faci downgrade ar fi trebuit sa faci in primul rand un upgrade de la Windows 7 la 10. Singurul lucru pe care il poti face e sa faci un DVD recovery si o imagine backup a W10 (din Windows) sau o imagine backup cu asta "AOMEI Backupper" in caz ca te razgandesti si vrei inapoi la W10. Daca faci backup, imaginea de backup trebuie sa o salvezi pe alta partie (nu pe cea pe care e instalat Windows). Dupa asta poti instala W7. Revino cu setarile "default" la BIOS.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate,dar este complicat si nu pot sa-ti dau un raspuns corect, in schimb pot sa-ti spun sa cauti pe site-ul,, windows fara limite,, daca nu ma insel am citit un articol nu de mult sau eventual poti sa intrebi prin facebook pe acest site, sigur vei primi un raspuns corect, sunt profesionisti. https://wfl.ro/