| thestopsigntwitch a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare pentru calculatoristi, la placa mea video se invart ventilatoarele doar atunci cand ajunge la 60 de grade, daca tin msi afterburner in fundal merg non stop, cum pot face ca ventilatoarele sa mearga non stop fara sa tin msi afterburner in fundal?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Am si eu un prieten la fel de "ingrijorat" ca tine, si care si-a luat un cooler de 250euroz cu vreo 14 (paispe) heatpipes si un ventilator de mare putere intre ele si era "ingrijorat" de ce nu se invarte ventilatorul, pai in lucru normal procul statea in 30 de grade cu asa un cooler, deci... DE CE S-AR INVARTI?!?

la fel si la tine, daca placa video nu se incinge (care BTW e un lucru FOARTE bun) atunci de ce s-ar invarti ventilatoarele?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti doar la cpu in bios sa schimbi viteza la ventilator, pentru ca gpu este o periferica interna prin pci express. Trebuie printr-un driver sau alt software

| Lizuca1234 a răspuns:

NU decât, ci DOAR. îmi cer scuze, dar nu ma pot abține.