| Dragos_Florin_Raul_1998 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce se pricep in domeniul IT, recent am primit un laptop HP Pavilion G6 si era Windows 8 pe el. Eu il folosesc pentru gaming, si am instalat Windows 10, dar nu merge prea bine, se miscă greu si la pornire (chiar dacă am făcut eu setări să îl fac mai rapid) si la rularea unor programe. Dacă dau pe opțiunea "Backup and Restore Windows 7" ce se întâmplă? Îmi instalează Windows 7 chiar dacă înainte am avut Windows 8? Astept răspunsuri

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

"Backup and Restore Windows 7" iti permite sa faci salvare si restaurare folosind utilitarul similar celui de Windows 7 (care permite system image, printre altele). Nu iti va instala nici un Windows 7.

Pavilion G6 are multe submodele (identificate printr-un numar de 4 cifre) - e important sa dai si submodelul exact pentru a vedea ce hardware este efectiv in el. Ca idee, la suport se gasesc modelele vizibile aici: http://support.hp.com/......e/identify

| Dragos_Florin_Raul_1998 explică (pentru flixbuster):

Deci să înteleg că e tot una dacă dau pe,, Backup and Restore Windows 7, ,

| flixbuster a răspuns (pentru Dragos_Florin_Raul_1998):

Daca vrei sa faci o imagine de sistem pentru ca in caz de dezastru (moare HDD, iei vreun crypto malware si nu mai poti accesa fisierele) sa ai de unde sa iti refaci sistemul, atunci "Backup and Restore Windows 7" este foarte util. Eu de exemplu il folosesc periodic pentru a face imagine de sistem bine pusa la pastrare pe un HDD extern.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Deci au un spanac cu video integrat si te plingi ca nu merge "prea bine" in gaming. NORMAL CA NU MERGE CUM TREBUIE IN GAMING, FIINDCA NU E UN NENOROCIT DE LAPTOP DE GAMING! In rest, gargara fara rost.

| Dragos_Florin_Raul_1998 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu înțeleg ce e cu răspunsul ăsta, eu întreb ceva și tu răspunzi altceva. Halal cu tine.