| T4zu a întrebat:

Am o intrebare pentru pasionati de IT, mai precis cei ce sunt siguri pe ce raspund, dau funda. Am o placa de baza Gigabyte z87x-ud4h, cumparata recent si o placa video Evga nVidia geforce gtx 780Ti. Am vazut ca ar fi recomandat sa actualizez bios-ul placii video la ultima versiune, pentru a functiona corespunzator cu placa video. Cum actualizez bios-ul?, mentionez ca este vorba despre un Dual-Bios. Trebuie actualizat inainte sa pun placa video la calculator sau cu placa video pusa si neinstalata? Ajutati-ma ca m-am cam zapacit cu chestia asta, nu stiu ce sa mai inteleg...

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Bios-ul la gpu se actualizeaza doar dupa ce e pusa deja in pc.
Sfat: nu stiu unde ai citit prostia cu bios-ul, dar nu actualiza nimic, ca parca te vad dupa cum ai sa plangi ca ai stricat placa video.

| KodrutZ a răspuns:

Boggy e idiot, nu il baga in seama. Te refereai la biosul placii de baza probabil. Il scoti frumos de pe pagina oficiala, il pui pe un stick si faci update direct din bios, e foarte usor.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4488#bios

Si daca ii tot pc-ul montat si windows-ul la fel si daca ai instalat driverele la placa video, poti actualiza biosul.

| K0sti a răspuns:

Nu ai ce sa actualizezi, stai potol! Placa aia de baza nu are nevoie de nicio actualizare!

Răspuns utilizator avertizat
| BoggyP a răspuns:

Nu instala nimic, va functiona foarte bine...astea sunt doar vrajeli, si daca va exista un plus de performanta acesta va fi insesizabil pentru tine