| JustCooL a întrebat:

Salut TPU
Am o intrebare pentru voi
Am un Samsung Galaxy xCover iar toate aplicatiile care se instaleaza se instaleaza pe card dar imi spune ca se umple memoria de la jocuri
Un sfat cum sa nu mai se instaleze nimic in memoria telefonului?
Specific ca nu stiu daca telefonul este ROOT-AT

1 răspuns:
| ovidius a răspuns:

Când zici memorie te referi la RAMi? Sau la spaţiul de stocare? Sunt 2 chestiuni total diferite...

Dacă nu ştii că telefonul e rootat, probabil că NU e.

Pasul 1: Intri în Google Play şi cauţi un root checker - e câţiva kb
Pasul 2: Îl rootezi (poţi încerca cu odin sau PooT) le cauţi pe net, în funcţie de modelul telefonului
3. Pasul 3: După Root ştegi tot ceea ce nu îţi trebuie din telefon, DAR atenţie la componentele sistemului Android care NU trebuie şterse.

Pasul 4: Instalezi asta https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.liberty.toolbox şi te joci la setările de start-up