| xGamerZ212 a întrebat:

am o intrebare: Retelele wifi se pot virusa?
Adica daca cumva ma conectez pe o retea nesecurizata risc sa-mi virusez telefonul?

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Bogdy_1980 a răspuns:

Din pacate daca este o retea publica risti sa iei virusi.Nu poti sa stii ce hacker se ascunde in spatele unei retele wi-fi.Gandeste-te ca el a facut o retea simpla care ofera net(sau nu) care daca tu o accesezi iti vei virusa telefonul.Mai rau este daca ai si bani pe telefon.Tii poate fura din banca cu usurinta.Eu totusi te sfatuiesc sa nu intri pe retele publice si sa ai un anti-virus mereu updatat(la curent cu toate). Funda?

3 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Daca este o retea publica sau orice retea fara securitate oricine se poate conecta, si da, ai putea sa-ti virusezi telefonul, dar este putin probabil

| xGamerZ212 explică (pentru Gabriel9707):

Si cum mi-as da seama de asta?

| Bogdan_Bogdy_1980 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Nu iti poti da seama daca cineva ti-a accesat telefonul.