| PaulDelta2 a întrebat:

Am o intrebare, sunt clasa a 9-a A (mate-info) si vreau sa stiu daca pot sa fiu ucenic la o firma de gaming/programare (ubisoft etc.). Sunt foarte curios si vreau sa invat mai multe despre programare si sa imi urmez visul. Va multumesc. big grin

2 răspunsuri:
| AlyNDriftKing a răspuns:

La fel am fost si eu.Ca sa fii acceptat ca si programator pentru inceput trebuie sa stii atat limbajul de programare folosit cat si cum sa il folosesti.Ca sa poti intra trebuiesc date niste "teste" in care te pune sa faci diferite chestii. Se poate daca stapanesti foarte bine aceste chestii te poti "angaja"!

| LexiiAnyway a răspuns:

Păi Paul, fiind la profil mate-info ( exact ca mine ) te sfătuiesc să discuţi cu profesoara/profesorul de informatică despre această idee şi, eventual, dacă îţi poate face o recomandare. Sper că te-am ajutat.