| Skylimit a întrebat:

Am o intrebare : Vreau sa mai adaug memorie ram ce imi sugera-ti? Procesor
Model Procesor Amd Athlon 64 3500+
Frecventa procesor (MHz) 2200
Placa De Baza
Placa Video NVIDIA C51PV
Video integrat 256 Mb share
Sloturi 1x PCI, 2 x PCI x1, 2 x PCI-e X16, 4 x DDR2, 4 x Sata
Sunet integrat In/Out/Mic
Retea integrata RJ-45
Chipset Nforce4 NVIDIA C51PV
Memorie
Capacitate (MB) 1024
Tip RAM DDR 2
Unitati De Stocare/Optice
Capacitate HDD (GB) 40
Interfata HDD SATA
Unitate optica DVD-ROM. Cam asta e PC-u meu, Nu vreau comentarii la misto

5 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

+ 2GB RAM DDR2
+ HHD (50-500[GB])
+ Video card

| Gabitzu246 a răspuns:

Chestia sta in felul urmator: daca adaugi inca 1 Gb vei avea in total aproximativ 1, 68 de Gb (pentru ca ai video incorporat) si performanta sistemului ar creste doar cu 5% poate 10%, eu recomand sa iti cumperi o placa video ca sa nu o mai ai pe aceea incorporata sa iti manance din ram, iar dupa cand vei mai avea bani sa iti la second hand o memorie ram nu este scumpa.

| Skyislimit a răspuns (pentru Gabitzu246):

Multumesc mult. Ai putea sa imi dai o placa video care e compatibila cu sistemul meu? Apropo eu de fapt am GeForce 6150 LE.(Tot eu sunt, evident)

| Gabitzu246 a răspuns (pentru Skyislimit):

Mai intai imi zici numele placii tale de baza, sau daca vrei si mai te duci la un service si doar le faci o intrebare.

| Skyislimit a răspuns (pentru Gabitzu246):

Manufacturer Fujitsu Siemens model : D2464-A1 S26361 - D2464-A1