| AleXAlExAnDrU03 a întrebat:

Am o mare problemă cu laptopul, nu îmi citeste USB, indiferent de ce introduc ( Stick, mouse, tastatura.etc.).Îmi apare urmatoarea eroare " USB Device Not Recognized". Mentionez ca am windows 7 ( nici pe xp nu merg).Va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai instalat driverele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in control panel la sectiunea power si alege "Create a power plan".Fa teste cu optiunile power saver si high performance.
Eu zic ca-i o problema de alimentare, masoara si linia de 5v si vezi daca iti face masa. Apoi mai ai data+/data- /in caz ca nu ai nimic pe ele, e o problema cu vreun integrat.
E posibil sa ai si driveri lipsa, dar daca ai spus ca ai incercat mai multe dispozitive, e imposibil ca macar unul sa nu fie recunoscut.

| bonico a răspuns:

Salut,
Ai 3 variante:
- cablu USB defect,
- mufa USB defectă pe date,
- probleme cu USB-urile din laptop.
Cel mai probabil, ultima varianta.

Răspuns utilizator avertizat