| blablabla2000 a întrebat:

Am o mare problema cu pc-ul.
Am tras un pic cablurile din unitate si cand le-am bagat la loc, am pornit pc-ul si am vazut ca era schimbata rezoluatia, era foarte mica. Am dat s-o fac mai mare si mi s-a facut ecranul negru.Ca si cum s-ar stinge monitorul. Am intrat in safemode am dezactivat placa video si am reusit iar sa intru in PC si mergea.
Am activat placa video si cand sa schimb rezolutia mai mare iar... ecran negru. Am drivere instalate la placa video si nu stiu cum dar mi s-a mai intamplat si am reusit sa-l fac si a mers.
A da si ce sa aleg acolo la rezolutie intre plug and play monitor on placa video sau default monitor on placa video?
Ajutor va rog crying

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Default monitor si vezi sa nu cumva sa pui rezolutia mai mare de cat iti duce monitorul, daca problema cu ecranu negru persista, spre ca nu ai bulit mufa de la placa video cumva, te mai poate salva o chestie, eventual daca ai 2 mufe de monitor sa incerci sa o folosesti pe cealalta, spre ca te-am ajutat.