| T4zu a întrebat:

am o mare problema cu PC-ul.

Totul a inceput cand am avut windows XP x86bit, calculatorul mergea bine pana trecea vreo 5 min dupa care apareau linii de toate culoriile pe orizontala de display dupa care se bloca si se restarta, tot asa.

Pe urma am testat windows 7 x86 bit, se instaleaza destul de greu (bine inteles e vechi pc-ul si are HDD), iar dupa ce l-am instalat si l-am folosit o zi au inceput sa imi apara bluescreen de la windows, insa am observat ca la pornirea windowsului dupa ce se incarca sigla apar sus niste dungi tot pe orizontala (vreo 2-3 coloane si dispar pe urma)

A doua oara cand am pus windowsul se instaleaza bine pana la "prepairing for first use" dupa care da acelasi bluescreen si se restarteaza fara sa se instaleze.

FUNDA! Celui ce imi spune ce are?

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pune-i un windows 7 basic

| jhonny999 a răspuns:

Problema este de la Placa video.
Daca ai Placa Video dedicata, o extragi din slot, curatita de praf, eventual inlocuita si pasta de la procesorul grafic.
Daca Placa video este onboard.
Atunci problema se rezolva cu achizitionarea unei Placi Video.

| Jipa95 a răspuns:

E problema de hardware, cel mai probabil ti s-a busit ceva prin memoria ram.

| ionpusca a răspuns:

Vezi sa nu ai o versiune cu virusi!

| ionpusca a răspuns:

Johny 999, are dreptate vezi sa nu ai problem vu placa video!