| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu Windows. Cand am pornit PC am observat ca primesc urmatoarea eroare : "Windows Explorer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience." La error signature apare asta "AppName: explorer. exe AppVer: 6.0.2900.2180 ModName: user32. dll
ModVer: 5.1.2600.2180 Offset: 00009be9". Cand dau send error report sau don`t send mi se inchide eroare si apare din nou. Nu ar fi asta problema dar bara de start nu mai functioneaza. Cand vreau sa dau click pe butonul start nu merge, imi apare clepsidra. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Nu e normal sa intample asa ceva. Scaneaza de virusi cu avast si malwarebytes(ambele free).
Daca ai Windows Xp si ai instalat teme de vista sau win7, s-a stricat din cauza lor...ai putea sa incerci sa le dezinstalezi, dar rar o sa ai noroc sa mearga, astea iti inlocuiesc fisiere din sistem. Singura solutie ar ramane format si reinstall windows.