| Darkie007 a întrebat:

am o mare problema. De ieri nu mai am sunet la calculator. Imi apare asta "No Audio Output Device is installed"
Ieri mi-am instalat o placa video noua Nvidia GeForce gt630, am instalat driverul dar mi-a dat eroare, ca nu s-a instalat ceva suplimentar dar driverul a fost instalat.
Acolo la device manager > sound video and game controllers imi apare NVIDIA high definition audio si NVIDIA virtual audio device
Am placa de sunet Relatek integrat, am instalat si driveru si nimic

Va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in Control Panel, System, Devices manager, si acolo unde sunt driverele audio fa click dreapta si properties pe fiecare driver nVidia si apoi intra la driver si da-i disable. Intri apoi la Realtek si le dai enable.

| Darkie007 explică (pentru Salontanul):

Unde sa intru la relatek? nu am decat nVIDIA high definition audio si nVIDIA virtual audio device

| Salontanul a răspuns (pentru Darkie007):

E ceva problema! Nu pot asa. Daca as vedea te-as ajuta.

| Darkie007 explică (pentru Salontanul):

Poti sa imi dai adresa ta de mail sa iti trimit un video sa vezi despre ce e vorba?

| Salontanul a răspuns (pentru Darkie007):

Nu. Imi pare rau. De cate ori dau adresa mea de e-mail unui tanar se gandeste sa-mi trimita mesaje nesolicitate (spam).

| giony54 a răspuns:

Instaleaza driverele de sunet pentru placa noua.