Întrebare recomandată | Dumitru_Iamnitchi_1990 a întrebat:

Am o masina de spalat automata arctic si am o problema la ea. Inchid usa masinei de spalat, apas butonul sa inceapa spalarea si imi clipeste un beculet si imi apare deasupra lui capacul de la masina de spalat, acel desen ca cica nu-i inchis dar este inchis bine, bine. Ce-i de facut?

2 răspunsuri:
| Seby_Damian_1997 a răspuns:

Sigur usa nu este inchisa bine pentru ca nu ar avea de ce sa ti se aprinda beculetu, dar daca totusi nu ii prin nimic pe la usa cand o inchizi si tot asa se aprinde beculetul zic sa sa o duci la un reparator sau sa chemi unul sa vezi ce iti spune!

| adinastan2 a răspuns:

Asigura-te ca e inchisa usa bine, sa nu fie prins ceva intre marginile din cauciuc. Daca nu merge aici gasesti una noua la cel mai mic pret existent online > http://eoferta.net/