| Alynutzu007 a întrebat:

Am o mica intrebare pentru cei din reteaua Digi Mobli sau pentru oricine poate sa ma ajute.
Sunt abonat Digi Mobile de 2 ani si desi oferta abonamentului meu este satisfacatoare sunt nemultumit de semnalul pe care il am. La inceput aceasta problema era groaznica deoarece in mediul rural nu este deloc semnal si nu aveam cum sa contactez sau sa fiu contactat de cineva. Din fericire cei de la Digi Mobil au introdus romingul national care nu costa nimic si care iti permite sa vorbesti din orice zona a tarii prin conectarea la satelitii altor furnizori de servicii telefonice. MAREA PROBLEMA este ca atunci cand romingul national este pornit internetul mobil NU functioneaza. De aceea va rog din suflet sa imi spuneti cum pot face sa am net cand romingul national este pornit. VA ROG sa raspundeti cat mai rapid ca maine plec la bunica la tara si vreau sa am net laughing).

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

In roaming ai doar 100 de mega de net. nu te ajuta foarte mult.