| Łøvë_Sidali_1999 a întrebat:

Salut TPU,am o mica problema,am primit un laptop ceva mai vechi,si am nevoie de ajutor, nu merge, l-am bagat la incarcat,se aude ca si cum s-ar aprinde, se aude ventilatorul, si dupa cateva secunde se stinge! Ajutor va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Dupa parerea mea, asta e o problema de service. Ai putea sa il desfaci si sa-i cureti pasta de la procesor sau sa-l pornesti fara baterie, dar sunt mici sansele sa isi revina. Practic, e o problema de la sursa interna sau de la placa de baza, intra in protectie si se opreste ca sa nu fie mai rau...

| Łøvë_Sidali_1999 explică (pentru tpuuser999):

Sa il duc la reparat?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Łøvë_Sidali_1999):

Doar daca tu crezi ca merita. E am cumparat un laptop stricat cu 200 de lei si m-a costat 800 reparatia (tastatura noua + curatare placa de baza + manopera)... unele piese sunt scumpe pentru laptopuri.

| Łøvë_Sidali_1999 explică (pentru tpuuser999):

Este un i5, cu 8 gb ram... hm...se pare ca nu avea hard disck rolling on the floor), o sa iti dau funda, mersi oricum, si imi pare rau pentru '' tepa'' luata!