| Fan7a4 a întrebat:

Am o mica problema cu wifi la laptop, am windows 10 pro 64 bits si dintr-o data nu mi-a mai mers wifi-ul pe el. Imi gaseste retele de wifi, dar cand sa ma conectez pe ele imi zice no internet acces sau limited connections, mentionez ca internetul imi merge daca conectez un cablu de net, dar nu imi mai merge wifi. Care ar fi problema? Exista vreo solutie? Multumesc anticipat! DAU FUNDA! PLS, HELP ME!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Oprește și pornește router-ul.Sunt situații în care din cauza calității proaste a acestor dispozitive(în special cele ieftine ce se găsesc vorba aia și la colț de stradă) emisia pe wifi să fie instabilă sau chiar să pice des.
Deschide setările de internet iar la rețeaua ta de wifi folosește un DNS personalizat cum este cel de google(8.8.8.8, 8.8.4.4),asta va face ca paginile de internet din google să se încarce mult mai repede.De asemenea la unele modele de routere poți face asta chiar din meniul lui, excepție fac cele ieftine.Succes

1 răspuns:
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Nu ma pricep la wifi dar oricum schimba windowsul 10 si chiar si ce-i 64 bit pe 32 ca poate e prea mult pentru computerul tau si baga windows 7