| petr2001 a întrebat:

SALUT TPU! Am o mică problemă. Deci, mi-am instalat de curând Windows 7 și,nu știu de ce, dar nu am drivere de sunet și video. Puteți să-mi dați 2 link-uri pentru drivere de sunet și video pentru Windows 7 care chiar să meargă? Vă rog sunt disperat fără melodii și video-uri! Dau fundă la cel care merge!

Răspuns Câştigător
| alinaalin955 a răspuns:

Vezi pentru sunet:
http://drivers.softpedia.com/......23311.html
Descarca acest program:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml
Nu trebuie instalat.Il deschizi, dublu click in stanga pe motherboard(placa de baza), click pe motherboard si citesti in dreapta la motherboard name.
Dublu click pe display, click pe GPU si citesti ce scrie la Video Adapter.

3 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

In mod normal sunet ar trebui sa ai.
Ce placa de baza ai si ce placa video?

| petr2001 explică (pentru alinaalin955):

Pai placa video e Standard VGA Graphics Adapter si cred ca placa de baza cred ca e asta Intel(R) 82801EB USB Universal Host Controller - 24D4 dar am Windows 7 Professional si normal ar trebui sa instalare sa aiba si drivere de sunet si video dar se pare ca nu are

| Ax3LdeV a răspuns:

Slimdrivers e ceea ce cauti si e free